• Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★★

  • Chris D'Elia: No Pain

    ½

  • Love Wedding Repeat

    ★★★½

  • Marc Maron: End Times Fun

    ★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

  • Michelle Wolf: Joke Show

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★½

  • Whitney Cummings: Can I Touch It?

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Wine Country

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Fyre

    ★★½

  • Dirty John, The Dirty Truth

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

  • The Christmas Chronicles

    ★★★★

  • Instant Family

    ★★★

  • The Princess Switch

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • First Man

  • Little Italy

    ★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½

  • Destination Wedding

    ★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★½

  • Set It Up

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★★½

  • Tig Notaro: Happy To Be Here

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Ali Wong: Hard Knock Wife

    ½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • Hari Kondabolu: Warn Your Relatives

    ★★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Greg Davies: You Magnificent Beast

    ★★★★★

  • Mercury 13

  • Seth Rogen's Hilarity for Charity

    ★★★½

  • Tomb Raider

    ★★★★½

  • Mapplethorpe

    ★★

  • Feminists: What Were They Thinking?

    ★★★

  • Annihilation

  • Winchester

    ★★½

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★

  • RBG

    ★★★★★

  • Dave Chappelle: Equanimity

  • Black Mirror: Metalhead

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ½

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★★

  • The Post

    ★★★★½

  • The Galaxy Britain Built: The British Force Behind Star Wars

    ★★★★½

  • Pitch Perfect 3

    ★★★★

  • Christmas Inheritance

    ★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • A Christmas Prince

    ★★★

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★★