Sort by

Irene💥 has logged 126 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
It Follows

It Follows

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Letters to Juliet

Letters to Juliet

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

2009
×
★★★★
Edit this entry  
08
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry