Sort by

King has logged 65 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Predators

Predators

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sully

Sully

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Quarantine

Quarantine

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Magandang Hatinggabi

Magandang Hatinggabi

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Creep

Creep

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Predator

Predator

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sisterakas

Sisterakas

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Killers

Killers

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Saw III

Saw III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Marley & Me

Marley & Me

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mirrors

Mirrors

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fallen

Fallen

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Deliver Us from Evil

Deliver Us from Evil

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
House at the End of the Street

House at the End of the Street

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Walk to Remember

A Walk to Remember

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Call

The Call

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Book of Eli

The Book of Eli

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Crush

Crush

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mr. Bones 2: Back from the Past

Mr. Bones 2: Back from the Past

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Edtv

Edtv

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Forbidden Kingdom

The Forbidden Kingdom

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Funny Girl

Funny Girl

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry