Sort by

King has logged 302 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ava

Ava

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Till Death

Till Death

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Journey to the Center of the Earth

Journey to the Center of the Earth

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fat Slags

Fat Slags

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Kimi

Kimi

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Look Both Ways

Look Both Ways

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
I Came By

I Came By

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Space Between Us

The Space Between Us

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Holidate

Holidate

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Legion of Fire: Killer Ants

Legion of Fire: Killer Ants

1998
×
Read the review Edit this entry  
31
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Room

Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Jolt

Jolt

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Megamind

Megamind

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Billionaire Boys Club

Billionaire Boys Club

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
21 & Over

21 & Over

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Daddy

Daddy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Grace of Monaco

Grace of Monaco

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Apocalypto

Apocalypto

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Maid in Malacañang

Maid in Malacañang

2022
×
½
Read the review Edit this entry