Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Family Guy Presents: Blue Harvest

Family Guy Presents: Blue Harvest

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Zen – Grogu and Dust Bunnies

Zen – Grogu and Dust Bunnies

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★
Edit this entry  
05
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
29
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The School for Good and Evil

The School for Good and Evil

2022
×
★★
Edit this entry  
20
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Man with the Iron Fists

The Man with the Iron Fists

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Tempest

The Tempest

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Death Note

Death Note

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Little Things

The Little Things

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mary Jane: A Musical Potumentary

Mary Jane: A Musical Potumentary

2016
×
Edit this entry  
25
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry