Sort by

Cody has logged 134 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★½
Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shoot 'Em Up

Shoot 'Em Up

2007
×
★★½
Edit this entry  
18
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Batman

Batman

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cowboy Bebop: The Movie

Cowboy Bebop: The Movie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Alien³

Alien³

1992
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Alien: Covenant - Prologue: Last Supper

Alien: Covenant - Prologue: Last Supper

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★½
Edit this entry  
28
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Punisher

The Punisher

2004
×
★★★
Edit this entry  
22
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Super Troopers

Super Troopers

2001
×
★★★½
Edit this entry  
15
Go

Go

1999
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Adventures in Babysitting

Adventures in Babysitting

1987
×
★★★½
Edit this entry  
17
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Edit this entry