Irving has logged 86 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Drillbit Taylor

Drillbit Taylor

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Most Likely to Die

Most Likely to Die

2015
×
Read the review Edit this entry  
28
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Edit this entry  
25
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★½
Edit this entry  
23
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Would You Rather

Would You Rather

2012
×
★½
Edit this entry  
15
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Edit this entry  
11
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Happening

The Happening

2008
×
Read the review Edit this entry  
23
Nine Lives

Nine Lives

2016
×
Edit this entry  
23
Juno

Juno

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
07
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
11
The Tickle King

The Tickle King

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pokémon: The Movie 2000

Pokémon: The Movie 2000

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Death Note

Death Note

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Cyberbully

Cyberbully

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The Founder

The Founder

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lucy

Lucy

2014
×
Read the review Edit this entry  
15
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★
Edit this entry  
04
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Boy and the Beast

The Boy and the Beast

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Gantz:O

Gantz:O

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
Read the review Edit this entry  
29
Fury

Fury

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry