Isaac Taylor has logged 253 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
When the Wind Blows

When the Wind Blows

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Caché

Caché

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Elf

Elf

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Shame

Shame

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Devil and Daniel Johnston

The Devil and Daniel Johnston

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
04
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
My Chemical Romance: The Black Parade Is Dead!

My Chemical Romance: The Black Parade Is Dead!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jesus Is King

Jesus Is King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Movie 43

Movie 43

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Limey

The Limey

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry