Isaac Taylor has logged 34 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pi

Pi

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Funny Ha Ha

Funny Ha Ha

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shallow Grave

Shallow Grave

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry