Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
We Should Get Dinner!

We Should Get Dinner!

2022
×
Edit this entry  
20
Heartless

Heartless

2020
×
Edit this entry  
20
Buzzkill

Buzzkill

2020
×
Edit this entry  
11
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Unlimited World

Unlimited World

2022
×
Edit this entry  
25
Grease

Grease

1978
×
★★★½
Edit this entry  
24
Her

Her

2013
×
★★★½
Edit this entry  
24
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nerve

Nerve

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Sharknado

Sharknado

2013
×
½
Edit this entry  
25
Charli XCX: Alone Together

Charli XCX: Alone Together

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
St. Trinian's

St. Trinian's

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Walkabout

Walkabout

1971
×
★★★
Edit this entry  
15
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Playing It Cool

Playing It Cool

2014
×
Read the review Edit this entry  
13
Marry Me

Marry Me

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
Edit this entry  
11
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
First Love

First Love

2021
×
Edit this entry  
05
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Edit this entry  
15
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★
Edit this entry  
06
Jackie

Jackie

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Edit this entry  
06
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry