RSS feed for Isabel
  • The Woman in the Window

  • NOT MY RESPONSIBILITY

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Dangerous Lies

  • Little Fires Everywhere

    ★★★

  • Emma.

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • 365 Days

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Deadwater Fell

  • Cats

    ½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★½

  • Frozen II

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

    ★★

  • Waves

    ★★★

  • Judy

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Hair Love

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Macbetty

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • The Final Quarter

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★½

  • A Dog's Journey

  • The Perfect Date

    ★½

  • After

    ½

  • Five Feet Apart

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★

  • Greener Grass

    ★★★★

  • Wounds

    ½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★½

  • Honey Boy

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Patricia

    ★★★★

  • Kitbull

    ★★★★

  • Vice

    ★★

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Princess Switch

    ★★½

  • Bird Box

  • Swiped

    ½

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • Twisted Pair

    ½

  • Green Book

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★