• All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ½

  • Soul

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Emma.

    ★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Midway

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Abominable

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ½

  • Hair Love

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • The Lion King

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

  • Toy Story 4

    ★★

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I Lost My Body

  • Bacurau

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★½

  • Shazam!

    ★★½

  • Us

    ★★★½

  • Dumbo

  • Captain Marvel

    ★★

  • Marighella

    ★★★★

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Roma

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★½