Sort by

isabellabasile has logged 43 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Miser Brothers' Christmas

A Miser Brothers' Christmas

2008
×
Read the review Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1938
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Grease 2

Grease 2

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Booksellers

The Booksellers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pride

Pride

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lamb

Lamb

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Leading Lady Parts

Leading Lady Parts

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
Edit this entry  
02
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Grease 2

Grease 2

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Little Italy

Little Italy

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
Edit this entry  
01
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry