Sort by

Isabella has logged 61 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bears

Bears

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Seven Years in Tibet

Seven Years in Tibet

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Stoning in Fulham County

A Stoning in Fulham County

1988
×
Read the review Edit this entry  
06
Meet Joe Black

Meet Joe Black

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dick

Dick

1999
×
Read the review Edit this entry  
06
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Aladdin

Aladdin

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
High Life

High Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Snowden

Snowden

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Platoon

Platoon

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
Read the review Edit this entry