• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Uncharted

    ★★½

  • Brazen

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

  • After We Fell

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Till Death

    ★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • F9

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Star Wars Biomes

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Chaos Walking

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Downfalls High

  • WandaVision

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • After We Collided

    ★½

  • Project Power

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Looking for Alaska

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Abominable

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • K-12

    ★★★★★

  • The King

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★