• Moon Knight

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★★

  • Badhaai Do

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • The Hating Game

    ★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Medium

  • After Yang

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • North Hollywood

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Moxie

    ★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Wish Dragon

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★

  • Creating The Queen's Gambit

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Ludo

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Mainstream

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

  • The Kissing Booth 2

  • Normal People

    ★★★★★

  • Baaghi 3

  • All the Bright Places

    ★★★

  • Emma.

    ★★★

  • 365 Days

    ½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½