Sort by

isabelle has logged 161 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Venom

Venom

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
20
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★½
Edit this entry  
18
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Edit this entry  
17
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★★½
Edit this entry  
13
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★
Edit this entry  
11
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★
Edit this entry  
10
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
09
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Edit this entry  
07
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Spencer

Spencer

2021
×
Edit this entry  
03
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★½
Edit this entry  
01
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Lolita

Lolita

1997
×
★★★
Edit this entry  
20
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Edit this entry  
07
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Edit this entry  
04
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Medium

The Medium

2021
×
Edit this entry  
13
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Edit this entry  
03
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Edit this entry  
01
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Edit this entry  
30
Star Wars

Star Wars

1977
×
Edit this entry  
29
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
Edit this entry  
26
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Margarita with a Straw

Margarita with a Straw

2014
×
★★★
Edit this entry  
15
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Edit this entry  
13
Sir

Sir

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Andhadhun

Andhadhun

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Zindagi Na Milegi Dobara

Zindagi Na Milegi Dobara

2011
×
★★★
Edit this entry