• Death on the Nile

  • Don't Look Up

  • Being the Ricardos

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

  • Encanto

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

  • King Richard

  • Belfast

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Luca

    ★★★★

  • The Woman in the Window

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

    ★★★★★

  • Framing Britney Spears

  • Affairs of the Art

  • CODA

  • Wonder Woman 1984

  • The Christmas Setup

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Shawn Mendes: In Wonder

  • Happiest Season

  • Hillbilly Elegy

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Vampires vs. the Bronx

  • The Boys in the Band

  • After We Collided

  • Work It

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★½

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Athlete A

  • Da 5 Bloods

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Unorthodox

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Trolls World Tour

  • Mulan

  • Fantasy Island

    ★★

  • Horse Girl

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Cats

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★

  • The Knight Before Christmas

  • Noelle

  • Frozen II

  • Let It Snow

  • Klaus

  • Holiday in the Wild

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Saria

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★★

  • Joker

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Ad Astra

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

  • Hair Love

  • The Kitchen

    ★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • The Lion King

  • Annabelle Comes Home

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Murder Mystery