Sort by

isabel has logged 145 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Little Women

Little Women

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
The Christmas Setup

The Christmas Setup

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
Edit this entry  
24
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
Read the review Edit this entry  
23
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
Read the review Edit this entry  
23
Mulan

Mulan

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
Read the review Edit this entry  
22
Melancholia

Melancholia

2011
×
Read the review Edit this entry  
21
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
Read the review Edit this entry  
21
Heathers

Heathers

1989
×
Edit this entry  
21
Carol

Carol

2015
×
Read the review Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
Edit this entry  
19
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Love Actually

Love Actually

2003
×
Read the review Edit this entry  
29
Shawn Mendes: In Wonder

Shawn Mendes: In Wonder

2020
×
Edit this entry  
29
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Edit this entry  
26
The Notebook

The Notebook

2004
×
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
Edit this entry  
25
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Cinderella

Cinderella

2015
×
Edit this entry  
17
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
Read the review Edit this entry  
14
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
Edit this entry  
25
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
Edit this entry  
07
Let's Scare Jessica to Death

Let's Scare Jessica to Death

1971
×
Edit this entry  
01
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
Edit this entry  
28
First Girl I Loved

First Girl I Loved

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Notebook

The Notebook

2004
×
Read the review Edit this entry  
24
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
Edit this entry  
23
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
Edit this entry  
18
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
Edit this entry  
15
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Trumbo

Trumbo

2015
×
★★½
Edit this entry  
12
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★
Edit this entry  
11
The 39 Steps

The 39 Steps

1935
×
★★½
Edit this entry  
10
Akira

Akira

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Artist

The Artist

2011
×
Edit this entry  
09
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
Read the review Edit this entry  
07
Work It

Work It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Good Year

A Good Year

2006
×
★½
Edit this entry  
30
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
Edit this entry  
24
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
Read the review Edit this entry