Sort by
  • Do Revenge

    ★★½

  • Not Okay

    ★★½

  • Elvis

    ★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★½

  • Cruella

    ★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Waves

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Coco

    ★★★½

  • mother!

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Your Name.

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Her

    ★★★★★

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★★½

  • Submarine

    ★★★

  • Easy A

    ★★½

  • Black Swan

    ★★★★★

  • The Secret World of Arrietty

    ★★★★★

  • Up

    ★★★★★

  • Coraline

    ★★★★★

  • Ponyo

    ★★★★★

  • Lars and the Real Girl

    ★★★

  • The Nanny Diaries

    ★★½

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • The Devil Wears Prada

    ★★★★★

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★★

  • Mean Girls

    ★★★½

  • Uptown Girls

    ★★★★½

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • American Beauty

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★★★

  • The Truman Show

    ★★★★★

  • Clueless

    ★★★★★

  • Forrest Gump

    ★★★½

  • Kiki's Delivery Service

    ★★★★★

  • Akira

    ★★★★½