Sort by
  • Beast

    ★★

  • Orphan: First Kill

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Just Another Christmas

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • Holidate

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Clouds

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Executive Order

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • Black Is King

    ★★★★½

  • Host

    ★★★

  • Summerland

    ★★★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • The Occupant

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • My Mom is a Character 3

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • Eli

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Saria

    ★★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Savage X Fenty Show

  • Tall Girl

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Judy

    ★★★