Sort by

isabella has logged 254 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★½
Edit this entry  
29
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
Edit this entry  
21
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
Edit this entry  
15
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Manifesto

Manifesto

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Amélie

Amélie

2001
×
★★★½
Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Miracles from Heaven

Miracles from Heaven

2016
×
Edit this entry  
02
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★
Edit this entry  
01
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Edit this entry  
01
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
Read prior review Edit this entry  
24
Constantine

Constantine

2005
×
Edit this entry  
23
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
19
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Suspiria

Suspiria

2018
×
Read prior review Edit this entry  
17
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Edit this entry  
16
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Goodbye Christopher Robin

Goodbye Christopher Robin

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Edit this entry  
07
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★½
Edit this entry  
03
Annihilation

Annihilation

2018
×
Edit this entry  
02
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★
Edit this entry  
01
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Others

The Others

2001
×
★★★½
Edit this entry  
30
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★½
Edit this entry  
29
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★
Edit this entry  
23
Suspiria

Suspiria

2018
×
Read prior review Edit this entry  
23
Eli

Eli

2019
×
Edit this entry  
21
Wounds

Wounds

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★
Edit this entry  
20
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Us

Us

2019
×
Read prior review Edit this entry  
18
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Central Station

Central Station

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★½
Edit this entry