Sort by

isabella has logged 31 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Green Book

Green Book

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★★½
Edit this entry  
14
Hackers

Hackers

1995
×
★★½
Edit this entry  
14
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Garden State

Garden State

2004
×
★★★
Edit this entry  
12
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
★★★½
Edit this entry  
12
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
Edit this entry  
11
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★
Edit this entry  
10
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
07
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Edit this entry