• WandaVision

    ★★★★½

  • Double Dad

    ★★★★½

  • Locked Down

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★½

  • The Prom

    ★★

  • The Princess Switch: Switched Again

  • Happiest Season

    ★★½

  • Canvas

    ★★★

  • Holidate

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Work It

    ★★★

  • The High Note

    ★★★★½

  • Hollywood

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Airplane Mode

    ★½

  • My Mom is a Character 3

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Harriet

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★½

  • Hair Love

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • Daughter

    ★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Memorable

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Ma

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Invisible Life

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Years and Years

    ★★★★★

  • See You Yesterday

    ★★★½

  • The Neighbors' Window

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Brené Brown: The Call to Courage

    ★★★★★

  • Someone Great

    ★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • After

    ½

  • Breakthrough

    ★★½

  • Five Feet Apart

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Wounds

    ½

  • The Lodge

    ★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • The Edge of Democracy

    ★★★★★

  • Serenity

    ½

  • Kitbull

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½