• Minions: The Rise of Gru

    ★★★★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Spider-Man: All Roads Lead to No Way Home

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Beatles: Get Back - The Rooftop Concert

    ★★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Encanto

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Remix

  • McCartney 3, 2, 1

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Luca

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Dreams I Recall

    ★★★★★

  • Passing

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • Zappa

    ★★★★

  • Limbo

    ★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • The Heart Still Hums

    ★★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Guava Island

    ★★★½

  • Little

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Holmes & Watson

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Ghost of Peter Sellers

    ★★★

  • The Happytime Murders

    ½

  • Uncle Drew

    ★★

  • Steve Martin and Martin Short: An Evening You Will Forget for the Rest of Your Life

    ★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Fred Armisen: Standup for Drummers

    ★★★

  • The Problem with Apu

    ★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★½

  • Harry Potter: A History Of Magic

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • Pee-wee's Big Holiday

    ★★★½

  • Zootopia

    ★★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★½

  • The Love Witch

    ★★★

  • Daddy's Home

    ½

  • The Audition

  • Hitchcock/Truffaut

    ★★★★★

  • The Theory of Everything

    ★★★★

  • Monty Python: Live (Mostly)

    ★★★½

  • Chef

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Boyhood

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★

  • About Time

    ★★★★