Isaiah has logged 23 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Room

Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Venom

Venom

2018
×
★★
Edit this entry  
05
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★
Edit this entry  
14
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
The Predator

The Predator

2018
×
★★
Edit this entry  
15
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry