Sort by
  • See How They Run

  • Prey

  • Nope

  • Aftersun

  • Everything Everywhere All at Once

  • Licorice Pizza

  • Dune

  • Pig

  • Red Rocket

  • The French Dispatch

  • The Worst Person in the World

  • In the Heights

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • I'm Your Man

  • Together Together

  • Happiest Season

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Soul

  • Spontaneous

  • The Trial of the Chicago 7

  • I Care a Lot

  • Nomadland

    ★★★★

  • Shiva Baby

  • Tenet

  • Summerland

  • The High Note

  • The Half of It

  • Normal People

  • Undine

  • Emma.

    ★★★★★

  • Horse Girl

  • Nine Days

  • Palm Springs

  • Wendy

  • Minari

    ★★★★★

  • Shirley

  • Promising Young Woman

  • Zola

  • Crip Camp: A Disability Revolution

  • Dick Johnson Is Dead

  • The Painter and the Thief

  • Kajillionaire

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • 1917

  • Let It Snow

  • Klaus

  • Lucky Chan-sil

    ★★★

  • College Behind Bars

  • Bad Education

  • Jojo Rabbit

  • The Goldfinch

  • Knives Out

  • Hustlers

    ★★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

  • Corpus Christi

  • The King

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Fantastic Fungi

  • Ad Astra

    ★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Rachel

  • Dark Phoenix

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Lighthouse

  • Atlantics

    ★★★★★

  • And Then We Danced

  • Rocketman

    ★★★