isabel has logged 149 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★
Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sweet Home Alabama

Sweet Home Alabama

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★★
Edit this entry  
05
Starving the Beast: The Battle to Disrupt and Reform America’s Public Universities

Starving the Beast: The Battle to Disrupt and Reform America’s Public Universities

2016
×
Edit this entry  
04
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Home Again

Home Again

2017
×
★★
Edit this entry  
30
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Our Little Sister

Our Little Sister

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lincoln

Lincoln

2012
×
Edit this entry  
26
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Her

Her

2013
×
Read the review Edit this entry  
04
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★
Edit this entry  
02
Colossal

Colossal

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
Edit this entry  
30
Landline

Landline

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Interesting Ball

Interesting Ball

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
Network

Network

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
American Pie

American Pie

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
Read the review Edit this entry  
09
Harry Styles: Behind the Album

Harry Styles: Behind the Album

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
Edit this entry  
04
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Strike!

Strike!

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★½
Edit this entry  
30
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
Edit this entry