• Prey

    ★★★

  • Not Okay

    ★★½

  • Black Bird

    ★★½

  • Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Berlant + John Early

    ★★★½

  • The Sea Beast

    ★★★

  • Irma Vep

    ★★★

  • Fire Island

    ★★★

  • Elvis

    ★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★½

  • Jurassic World Dominion

  • Men

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Jibaro

  • Bad Travelling

    ★★★★

  • Conversations with Friends

    ★★½

  • The Essex Serpent

    ★★★★

  • Candy

    ★★★★

  • Clark

    ★★

  • The Staircase

    ★★★½

  • Under the Banner of Heaven

    ★★★★

  • We Own This City

    ★★★½

  • The Baby

    ★★½

  • Why Didn't They Ask Evans?

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★

  • Deep Water

    ★★★½

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Windfall

    ★★★

  • The Thing About Pam

    ★★

  • The Dropout

    ★★★½

  • No Exit

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Inventing Anna

    ★★

  • Kimi

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • This Is Going to Hurt

    ★★★★

  • Pam & Tommy

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Hatching

    ★★

  • Resurrection

    ★★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • Dual

    ★★½

  • Watcher

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • The House

    ★★★

  • Scream

    ★★★

  • The Tourist

    ★★★

  • Station Eleven

  • Don't Look Up

    ★★

  • Landscapers

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Anything Goes

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★½

  • Tear Along the Dotted Line

    ★★★★½

  • The Shrink Next Door

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Showtrial

    ★★★½

  • Dopesick

    ★★★½

  • Antlers

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Black Phone

    ★½

  • Squid Game

    ★★★

  • Silent Night

    ★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Kate

    ★★

  • Dear Evan Hansen

    ★½