Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Ferrari

Ferrari

2023
×
★★★★
Edit this entry  
26
Orion and the Dark

Orion and the Dark

2024
×
★★★★
Edit this entry  
25
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Lick the Star

Lick the Star

1998
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Zone of Interest

The Zone of Interest

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
American Fiction

American Fiction

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Nimona

Nimona

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The After

The After

2023
×
★★★★
Edit this entry  
27
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
18
American Symphony

American Symphony

2023
×
★★★★
Edit this entry  
14
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
★★★★
Edit this entry  
14
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★★
Edit this entry  
12
BlackBerry

BlackBerry

2023
×
★★★★
Edit this entry  
12
Good Grief

Good Grief

2023
×
★★★½
Edit this entry  
08
Society of the Snow

Society of the Snow

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Eternal Memory

The Eternal Memory

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Familia

Familia

2023
×
★★★★
Edit this entry  
29
Maestro

Maestro

2023
×
★★★★
Edit this entry  
24
Norma

Norma

2023
×
★★½
Edit this entry  
17
The Delinquents

The Delinquents

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
15
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Serial (Bad) Weddings

Serial (Bad) Weddings

2014
×
★★★½
Edit this entry  
11
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
★★★
Edit this entry  
09
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
09
May God Save Us

May God Save Us

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Fallen Leaves

Fallen Leaves

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Women on the Edge

Women on the Edge

2023
×
★★★
Edit this entry  
19
They Are All Dead

They Are All Dead

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Killer

The Killer

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Magic Mike's Last Dance

Magic Mike's Last Dance

2023
×
★★½
Edit this entry  
05
NYAD

NYAD

2023
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Meddler

The Meddler

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
One Fine Morning

One Fine Morning

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
Elemental

Elemental

2023
×
★★★
Edit this entry  
29
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Strange Way of Life

Strange Way of Life

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Square

The Square

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★
Edit this entry  
10
An Easy Girl

An Easy Girl

2019
×
★★★★½
Edit this entry