Sort by

isarge123 has logged 23 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Serenity

Serenity

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Ice Storm

The Ice Storm

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Life and Death of Colonel Blimp

The Life and Death of Colonel Blimp

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Light Sleeper

Light Sleeper

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Comfort of Strangers

The Comfort of Strangers

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★
Edit this entry  
12
Master Z: Ip Man Legacy

Master Z: Ip Man Legacy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
American Gigolo

American Gigolo

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Au Hasard Balthazar

Au Hasard Balthazar

1966
×
Edit this entry  
07
Nights of Cabiria

Nights of Cabiria

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ip Man 4: The Finale

Ip Man 4: The Finale

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ip Man 3

Ip Man 3

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ip Man 2

Ip Man 2

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read other review Edit this entry  
03
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ip Man

Ip Man

2008
×
Read the review Edit this entry