RSS feed for isartvlog

isartvlog has logged 59 entries for films released in the 2010s.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Young Girl in Her Nineties

A Young Girl in Her Nineties

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
San Andreas

San Andreas

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Lion

Lion

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Split

Split

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Logan

Logan

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Dust Storm

The Dust Storm

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
La La Land

La La Land

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Way Back

The Way Back

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Passengers

Passengers

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Dressmaker

The Dressmaker

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Predestination

Predestination

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Walk

The Walk

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sully

Sully

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Snowden

Snowden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Marshland

Marshland

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Allegiant

Allegiant

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hope

Hope

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Joy

Joy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tallulah

Tallulah

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The 5th Wave

The 5th Wave

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
30
[REC]³ Genesis

[REC]³ Genesis

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★½
Read the review Edit this entry