RSS feed for isartvlog

isartvlog has logged 45 entries for dramatic films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
San Andreas

San Andreas

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Lion

Lion

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Logan

Logan

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Dust Storm

The Dust Storm

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
La La Land

La La Land

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Way Back

The Way Back

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Passengers

Passengers

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Dressmaker

The Dressmaker

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Walk

The Walk

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sully

Sully

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Snowden

Snowden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cradle Will Rock

Cradle Will Rock

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hope

Hope

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Joy

Joy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tallulah

Tallulah

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Suffragette

Suffragette

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Room

Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Last Five Years

The Last Five Years

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
Sidewalls

Sidewalls

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Ida

Ida

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
★★★½
Edit this entry