• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Dhuin

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Ladies Only

    ★★★

  • Pedro

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Mr. Nelson on the North Side

    ★★★★★

  • Yuni

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Two Friends

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★½

  • TINA

    ★★★★½

  • Brother's Keeper

    ★★★½

  • Seththumaan

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • The Fable: The Killer Who Doesn't Kill

    ★★★

  • Pebbles

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Writing with Fire

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★½

  • Gritt

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Careless Crime

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Mulan

    ★★½

  • The Shepherdess and the Seven Songs

    ★★★★

  • Nasir

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Be Water

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Lupin III: The First

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Frozen II

    ★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Eeb Allay Ooo!

    ★★★★

  • Gamak Ghar

    ★★★★★

  • Gaadi

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • No. 7 Cherry Lane

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★½