• Squid Game

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Voyagers

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Girl in the Basement

    ½

  • The Midnight Sky

    ★★

  • OPAL

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★½

  • Host

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • #Alive

    ★★★★

  • Sweat

    ★★★½

  • The Rental

    ★★★

  • Pretend That You Love Me

    ★★★★

  • Not Alone in Here

    ★★★

  • Extraction

    ★★★

  • Sputnik

    ★★★½

  • The Willoughbys

    ★★★

  • Elephant

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • Murder Death Koreatown

    ★★★★

  • Last and First Men

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Possessor

    ★★½

  • Spree

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★½

  • Model Citizen

    ★★

  • Underwater

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Platform

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • Haunt

    ★★★½

  • Hair Love

    ★★★

  • Nimic

  • 7500

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Lux Æterna

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Blindspot

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Dump

    ★★

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★★

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls