• Scream

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Four Roads

  • Cuatro paredes

  • Save Ralph

  • Petite Maman

    ★★★½

  • Space Sweepers

    ★★

  • Creating The Queen's Gambit

  • The Criminals

    ★★★

  • Ethos

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • The Human Voice

    ★★½

  • The Great Istanbul Depression

    ★★½

  • One-Way to Tomorrow

    ½

  • Mimaroğlu: The Robinson of Manhattan Island

    ★★★

  • Ankebût

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Sisters-In-Law at War

    ★★

  • The Way We Are

    ★½

  • Little Women

  • Joker

    ★★★½

  • GUO4

  • Marriage Story

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Nimic

  • A Month of Single Frames

  • Dark Phoenix

  • Matthias & Maxime

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★½

  • Noah Land

    ★★★

  • Amina

    ★★

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Love, Death & Robots: Blindspot

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

  • Love, Death & Robots: Fish Night

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

  • Love, Death & Robots: The Dump

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

  • Love, Death & Robots: Suits

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

  • Love, Death & Robots: The Secret War

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Love, Death & Robots: Ice Age

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Belonging

    ★★★

  • Money Trap

    ★½

  • Stone

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • One Love

    ★★

  • Maniac

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★