• Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Eternals

  • Suedi

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • The Seven Deadly Sins: Cursed by Light

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★½

  • The Croods: A New Age

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Books of Blood

    ★★★

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Shark Season

    ½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Mulan

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Cats

    ½

  • Jumanji: The Next Level

  • Frozen II

    ★★½

  • Let It Snow

    ★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Annabelle Comes Home

    ★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Beats

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Quicksand

    ★★★½

  • The Dirt

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★½