Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lily Chan & The Doom Girls

Lily Chan & The Doom Girls

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Kiss of the Rabbit God

Kiss of the Rabbit God

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Allegiant

Allegiant

2016
×
½
Edit this entry  
04
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Insurgent

Insurgent

2015
×
Edit this entry  
03
Divergent

Divergent

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bratz: Fashion Pixiez

Bratz: Fashion Pixiez

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Boy Next Door

The Boy Next Door

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Finding the Adolescence

Finding the Adolescence

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Around The Table

Around The Table

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Windows to the Soul

Windows to the Soul

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Last Twilight in Phuket

Last Twilight in Phuket

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Please Tell Me So

Please Tell Me So

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Night Flight

Night Flight

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kiss of the Rabbit God

Kiss of the Rabbit God

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Liverleaf

Liverleaf

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
I Told Sunset About You

I Told Sunset About You

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
21
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lily Chan & The Doom Girls

Lily Chan & The Doom Girls

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eternal Summer

Eternal Summer

2006
×
★★★
Edit this entry  
20
We Made a Beautiful Bouquet

We Made a Beautiful Bouquet

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Oh No

Oh No

×
★★★★★
Edit this entry  
19
Momentum

Momentum

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Moonless Dawn

Moonless Dawn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
In Between Seasons

In Between Seasons

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rebels of the Neon God

Rebels of the Neon God

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
colorless

colorless

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bubble Gum

Bubble Gum

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Silhouette of Your Voice

Silhouette of Your Voice

2017
×
Edit this entry  
13
Summerdaze

Summerdaze

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
It's a Summer Film!

It's a Summer Film!

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Photographic Memory

Photographic Memory

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
You're Not Normal, Either!

You're Not Normal, Either!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Himizu

Himizu

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Naked Youth

Naked Youth

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Forget Me Not

Forget Me Not

2015
×
★★★½
Edit this entry  
08
Transferring

Transferring

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
His: I Didn't Think I Would Fall in Love

His: I Didn't Think I Would Fall in Love

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mio on the Shore

Mio on the Shore

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Upcoming Summer

Upcoming Summer

2021
×
★★★★
Edit this entry