• Paranormal

    ★★★★

  • The Black Box

  • The Enshrined Saint

    ★★★★

  • The Book of Sun

    ★★★★

  • #Alive

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★

  • Escape From Pretoria

    ★★★½

  • Box of Wonders

    ★★

  • New Year's Eve

    ★½

  • Baghdad Thief

    ★★½

  • A Day & A Night

    ★★½

  • The Grudge

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Certified Mail

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • The Treasure 2: Love & Destiny

    ★★★

  • Mohamed Hussein

  • The Blue Elephant Part 2

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • The Lion King

  • The Passage

    ★★½

  • Sabea El Boromba

    ★★

  • Casablanca

    ★★½

  • Murder Mystery

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Gangster, the Cop, the Devil

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Chernobyl

  • Booksmart

    ★★★★

  • Love Story

    ★★★

  • Extreme Job

    ★★★★

  • The Secret Men Club

  • El Karmooty gets into troubles

    ½

  • The Guest

    ★★★★

  • 122

    ★★½

  • Mirage

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Venom

    ★★★

  • Johnny English Strikes Again

  • Green Book

    ★★★★

  • Exterior/Night

    ★★★★

  • The Suit

    ★★½

  • El Diesel

  • Son Of Adam

  • El Kowayseen

  • Alpha

    ★★½

  • Diamond Dust

    ★★★½

  • Friday Market

    ★★★

  • Billionaire Boys Club

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • The First Purge

  • No Surrender

    ★★

  • Shoplifters

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Kiss Me Not

    ★★½

  • Al Kahf

    ★★½

  • The Guilty

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Wildlife

    ★★★★

  • Step Outside

    ½

  • Savage Raghda

  • Induced Labor

    ★★★

  • Photocopy

    ★★★★

  • Forgotten

    ★★★★