Sort by
  • Infinity Pool

  • M3GAN

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Amsterdam

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★

  • White Noise

  • Barbarian

    ★★★½

  • Not Okay

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★

  • Broker

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • The Bubble

    ★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★

  • I Want You Back

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Fire of Love

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★

  • The 355

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Yuni

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Rescue

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Mad God

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • The French Dispatch

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★

  • I'm Your Man

    ★★★½

  • Moxie

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • All Light, Everywhere

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Flee

    ★★★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Secrets of the Saqqara Tomb

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★

  • Hubie Halloween

  • Red, White and Blue

  • Mangrove

    ★★★★