Sort by
  • Merry Little Batman

  • Godzilla Minus One

  • Saltburn

  • The Last Voyage of the Demeter

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

  • The Flash

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

  • Evil Dead Rise

  • Bottoms

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

  • 65

  • Knock at the Cabin

  • Halloween Ends

  • Hellraiser

  • Glass Onion

  • The Banshees of Inisherin

  • Pearl

  • Barbarian

  • Prey

  • Nope

  • Thor: Love and Thunder

  • Lightyear

  • Moonage Daydream

  • Jurassic World Dominion

  • Top Gun: Maverick

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • X

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Adam Project

  • The Batman

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Jackass Forever

  • Something in the Dirt

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

  • Finch

  • No Time to Die

  • Who Killed the KLF?

  • A Banquet

  • Halloween Kills

    ★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

  • Dune

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Candyman

  • Don't Say Its Name

  • Bull

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★★

  • Old

  • Lamb

  • The Innocents

  • The Velvet Underground

  • Black Widow

    ★★½

  • The Deep House

  • Luca

  • The House of Snails

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

  • Man Under Table

  • We're All Going to the World's Fair

  • In the Earth

    ★★★★

  • Censor

    ★★★★

  • Tales of the Uncanny

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★★