Sort by

iSquee has logged 110 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Journeyman

Journeyman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
King Cohen: The Wild World of Filmmaker Larry Cohen

King Cohen: The Wild World of Filmmaker Larry Cohen

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Predator

The Predator

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Meg

The Meg

2018
×
★½
Edit this entry  
08
Harold and Lillian: A Hollywood Love Story

Harold and Lillian: A Hollywood Love Story

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Seven Stages to Achieve Eternal Bliss

Seven Stages to Achieve Eternal Bliss

2018
×
★★
Edit this entry  
21
Cam

Cam

2018
×
★★
Edit this entry  
21
Puppet Master: The Littlest Reich

Puppet Master: The Littlest Reich

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Possum

Possum

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
21
You Might Be the Killer

You Might Be the Killer

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
Wolfman's Got Nards

Wolfman's Got Nards

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Crescent

The Crescent

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
What Keeps You Alive

What Keeps You Alive

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★
Edit this entry  
18
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Apostle

Apostle

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Borderlands

The Borderlands

2013
×
★★★★
Edit this entry  
01
Scarface

Scarface

1983
×
★★★½
Edit this entry  
30
Calibre

Calibre

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
The Beast

The Beast

1975
×
★★★
Edit this entry  
15
King of New York

King of New York

1990
×
★★★½
Edit this entry  
08
Kill List

Kill List

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Lake of Dracula

Lake of Dracula

1971
×
★★★★
Edit this entry  
29
Five Dolls for an August Moon

Five Dolls for an August Moon

1970
×
★★★
Edit this entry  
27
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
The Limehouse Golem

The Limehouse Golem

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Fascination

Fascination

1979
×
★★★½
Edit this entry  
20
Symptoms

Symptoms

1974
×
★★★★
Edit this entry  
18
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Wake in Fright

Wake in Fright

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
03
David Brent: Life on the Road

David Brent: Life on the Road

2016
×
★★½
Edit this entry  
02
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Edit this entry  
02
Phantasm III: Lord of the Dead

Phantasm III: Lord of the Dead

1994
×
★★★
Edit this entry  
01
The Brood

The Brood

1979
×
★★★½
Edit this entry  
31
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read other review Edit this entry