Sort by

Israel has logged 677 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Alone

Alone

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Freaky

Freaky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Another Earth

Another Earth

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Songbird

Songbird

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
David Attenborough: A Life on Our Planet

David Attenborough: A Life on Our Planet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Longe do Paraíso

Longe do Paraíso

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Undine

Undine

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Treat of Coutinho

A Treat of Coutinho

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Murder on Middle Beach

Murder on Middle Beach

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Antonio One Two Three

Antonio One Two Three

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cartas Para um Ladrão de Livros

Cartas Para um Ladrão de Livros

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sieged: The Press vs. Denialism

Sieged: The Press vs. Denialism

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
2

2

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Father Soldier Son

Father Soldier Son

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Edge of Theocracy

The Edge of Theocracy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Craft

The Craft

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Space in Between: Marina Abramović and Brazil

The Space in Between: Marina Abramović and Brazil

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The General

The General

1926
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Grass Is Greener

Grass Is Greener

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
White Dog

White Dog

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Z

Z

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fatman

Fatman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
M8 - When Death Rescues Life

M8 - When Death Rescues Life

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Only the Animals

Only the Animals

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Land of São Saruê

The Land of São Saruê

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Night and Fog

Night and Fog

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry