Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
To Me, the One Who Loved You

To Me, the One Who Loved You

2022
×
★★
Edit this entry  
28
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
Edit this entry  
24
9

9

2009
×
Edit this entry  
22
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
Edit this entry  
18
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★
Edit this entry  
18
EXmas

EXmas

2023
×
Edit this entry  
05
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Vow

The Vow

2012
×
★★½
Edit this entry  
31
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
Big Vape: The Rise and Fall of Juul

Big Vape: The Rise and Fall of Juul

2023
×
Edit this entry  
21
Saw II

Saw II

2005
×
Edit this entry  
18
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★½
Edit this entry  
13
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★★
Edit this entry  
11
Smurfs: The Lost Village

Smurfs: The Lost Village

2017
×
Edit this entry  
10
Gnomeo & Juliet

Gnomeo & Juliet

2011
×
Edit this entry  
10
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★★
Edit this entry  
09
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Edit this entry  
08
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Saw

Saw

2004
×
Edit this entry  
28
The Purge

The Purge

2013
×
★½
Edit this entry  
24
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
A Short Story

A Short Story

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★½
Edit this entry  
12
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Edit this entry  
09
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Queenpins

Queenpins

2021
×
Edit this entry  
07
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Barbie: Princess Adventure

Barbie: Princess Adventure

2020
×
Edit this entry  
27
Wizards of Waverly Place: The Movie

Wizards of Waverly Place: The Movie

2009
×
Edit this entry  
27
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
Edit this entry  
26
Beautiful Disaster

Beautiful Disaster

2023
×
Read the review Edit this entry  
26
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
Edit this entry  
25
To Catch a Killer

To Catch a Killer

2023
×
Edit this entry  
20
Anaconda

Anaconda

1997
×
Edit this entry  
20
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Room

Room

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Meg

The Meg

2018
×
Edit this entry  
15
Elemental

Elemental

2023
×
Edit this entry  
13
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★★½
Edit this entry  
12
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★
Edit this entry  
11
The Hungover Games

The Hungover Games

2014
×
Edit this entry  
09
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Scream VI

Scream VI

2023
×
Edit this entry  
02
Barefoot Gen

Barefoot Gen

1983
×
Edit this entry  
25
If I Stay

If I Stay

2014
×
★★
Edit this entry  
23
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★
Edit this entry  
23
Cure

Cure

1997
×
★★★★
Edit this entry