Roxxi has logged 1,176 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Mindhunters

Mindhunters

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pig

Pig

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
It Waits

It Waits

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Zombie Fever

Zombie Fever

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Alone in the Dark 2

Alone in the Dark 2

2008
×
Read the review Edit this entry  
26
BloodRayne

BloodRayne

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Traces of Death III

Traces of Death III

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Thing

The Thing

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ja'mie: Private School Girl

Ja'mie: Private School Girl

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Marilyn Manson: Grotesk Burlesk

Marilyn Manson: Grotesk Burlesk

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Doom: Annihilation

Doom: Annihilation

2019
×
Read prior review Edit this entry  
25
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Twisted Nightmare

Twisted Nightmare

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Korn : Live on the Other Side

Korn : Live on the Other Side

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Alien vs. Ninja

Alien vs. Ninja

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Liverleaf

Liverleaf

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
To Die For

To Die For

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Judy Moody and the Not Bummer Summer

Judy Moody and the Not Bummer Summer

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Doom

Doom

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Friday

Black Friday

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Alien Xmas

Alien Xmas

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Little Match Girl

The Little Match Girl

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Eko Eko Azarak: Awakening

Eko Eko Azarak: Awakening

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Haunted World of El Superbeasto

The Haunted World of El Superbeasto

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Blood Harvest

Blood Harvest

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Puni Puni Poemy

Puni Puni Poemy

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
They're Inside

They're Inside

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Wrong Fiancé

The Wrong Fiancé

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Guinea Pig 2: Flower of Flesh and Blood

Guinea Pig 2: Flower of Flesh and Blood

1985
×
Read prior review Edit this entry  
20
2-Headed Shark Attack

2-Headed Shark Attack

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Drive Thru

Drive Thru

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Phantoms

Phantoms

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ichi The Killer: Episode 0

Ichi The Killer: Episode 0

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
American Psycho II: All American Girl

American Psycho II: All American Girl

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Stalker

Stalker

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cecil B. Demented

Cecil B. Demented

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Isle of Flowers

Isle of Flowers

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

2006
×
Read prior review Edit this entry  
18
Roots Search

Roots Search

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
Read prior review Edit this entry  
17
Evil or Live

Evil or Live

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
Read prior review Edit this entry  
17
Happy Sugar Life

Happy Sugar Life

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
They Were Eleven

They Were Eleven

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Angels of Death

Angels of Death

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gleipnir

Gleipnir

2020
×
★★
Read the review Edit this entry