Sort by

Lewis has logged 241 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Annie

Annie

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Elf

Elf

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Krampus: The Devil Returns

Krampus: The Devil Returns

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Forever My Girl

Forever My Girl

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Smosh: The Movie

Smosh: The Movie

2015
×
Read the review Edit this entry  
10
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Selfie from Hell

Selfie from Hell

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
01
The Fly

The Fly

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Nun

The Nun

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Lucky

Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Searching

Searching

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Yardie

Yardie

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Extinction

Extinction

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
Heathers

Heathers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Holidays

Holidays

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
Van Helsing

Van Helsing

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
American Pie Presents: The Book of Love

American Pie Presents: The Book of Love

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Friend Request

Friend Request

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
House

House

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bao

Bao

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry