• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Morbius

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • All of Us Are Dead

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Stowaway

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • Coming Home in the Dark

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Caveat

    ★★★★★

  • Savage X Fenty Show Vol. 2

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Come True

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★½

  • After We Collided

    ★½

  • Host

    ★★★

  • #Alive

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★½

  • The Hunt

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Alone

    ★★★½

  • The Invisible Man

  • Onward

  • 365 Days

    ½

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • The Night House

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★★