Sort by

issyveedz has logged 164 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Pokemon the Movie: Mewtwo Strikes Back - Evolution

Pokemon the Movie: Mewtwo Strikes Back - Evolution

2019
×
★½
Edit this entry  
26
Ninja Assassin

Ninja Assassin

2009
×
★★½
Edit this entry  
26
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Spectre

Spectre

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
21
A Street Cat Named Bob

A Street Cat Named Bob

2016
×
★★½
Edit this entry  
19
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★
Edit this entry  
19
How I Live Now

How I Live Now

2013
×
★★★½
Edit this entry  
18
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★★
Edit this entry  
12
Road Trip

Road Trip

2000
×
★★★½
Edit this entry  
11
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Carrie

Carrie

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lilo & Stitch 2: Stitch Has a Glitch

Lilo & Stitch 2: Stitch Has a Glitch

2005
×
★★★★
Edit this entry  
10
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★½
Edit this entry  
08
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
What Keeps You Alive

What Keeps You Alive

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Edit this entry  
05
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Edit this entry  
03
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★½
Edit this entry  
30
Would You Rather

Would You Rather

2012
×
★½
Edit this entry  
29
Convenience

Convenience

2013
×
★★★
Edit this entry  
28
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dog Soldiers

Dog Soldiers

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Crawl

Crawl

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
The Interview

The Interview

2014
×
Read the review Edit this entry  
24
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Krampus

Krampus

2015
×
★★
Edit this entry  
22
Slaughterhouse Rulez

Slaughterhouse Rulez

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Buried

Buried

2010
×
★★
Edit this entry  
19
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
18
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★
Edit this entry  
15
Creep

Creep

2014
×
Edit this entry  
14
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
His House

His House

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Jungle

Jungle

2017
×
★½
Edit this entry  
11
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★★
Edit this entry  
10
Aliens

Aliens

1986
×
★★★½
Edit this entry  
09
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★½
Edit this entry