Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Spencer

Spencer

2021
×
Edit this entry  
17
The Prestige

The Prestige

2006
×
Edit this entry  
17
Through My Window

Through My Window

2022
×
Edit this entry  
16
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
Edit this entry  
14
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
Edit this entry  
13
Two Types of People

Two Types of People

2020
×
Edit this entry  
06
Bergen

Bergen

2022
×
Edit this entry  
04
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
Edit this entry  
13
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Edit this entry  
10
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
Edit this entry  
02
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Edit this entry  
02
Cem Yılmaz: Diamond Elite Platinum Plus

Cem Yılmaz: Diamond Elite Platinum Plus

2021
×
Edit this entry  
01
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Edit this entry  
30
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
Edit this entry  
29
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Eat Pray Love

Eat Pray Love

2010
×
Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Edit this entry  
25
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
Edit this entry  
08
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
Edit this entry  
01
The Mirror Has Two Faces

The Mirror Has Two Faces

1996
×
Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
Edit this entry  
14
American Beauty

American Beauty

1999
×
Edit this entry  
09
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
Edit this entry  
27
İlk ve Son

İlk ve Son

×
Edit this entry  
24
Minari

Minari

2020
×
Edit this entry  
23
Focus

Focus

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
Edit this entry  
17
Fantasies

Fantasies

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★
Edit this entry  
16
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Contact

Contact

1997
×
★★★★
Edit this entry  
24
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Climates

Climates

2006
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
Edit this entry  
22
A Short Film About Love

A Short Film About Love

1988
×
★★★½
Edit this entry  
21
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
Edit this entry  
17
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
Edit this entry  
16
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
Edit this entry  
11
Something Useful

Something Useful

2017
×
Edit this entry  
10
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Edit this entry