Sort by

bella has logged 32 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sartre - The Road to Freedom

Sartre - The Road to Freedom

×
Edit this entry  
29
Most Beautiful Island

Most Beautiful Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bound

Bound

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Agnes of God

Agnes of God

1985
×
Edit this entry  
19
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Silence

The Silence

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Four Rooms

Four Rooms

1995
×
★★
Edit this entry  
18
I Shot Andy Warhol

I Shot Andy Warhol

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Addiction

The Addiction

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Yella

Yella

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Girls in Uniform

Girls in Uniform

1958
×
Edit this entry  
12
A Girl of the Limberlost

A Girl of the Limberlost

1990
×
Edit this entry  
12
The War Widow

The War Widow

1976
×
Read the review Edit this entry  
12
Olivia

Olivia

1951
×
Read the review Edit this entry  
11
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Say My Name

Say My Name

2009
×
Edit this entry  
08
Fun Mom Dinner

Fun Mom Dinner

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Lianna

Lianna

1983
×
Read the review Edit this entry  
05
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
The Institute

The Institute

2017
×
½
Edit this entry  
05
Connected

Connected

2016
×
Edit this entry  
04
The Ultimate Guide to Penny Pinching

The Ultimate Guide to Penny Pinching

2011
×
Edit this entry  
03
Inconceivable

Inconceivable

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
Edit this entry  
02
Madame

Madame

2017
×
★½
Edit this entry  
01
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry